Dešinysis pusašis

Post Reply
mindauginis

Dešinysis pusašis

Post by mindauginis »

Sveiki,

auto ties 80-90 km/h pradejo vibruoti. Iki ir virš šio greičio vibracijos nėra.
Nuvažiavau į servisiuką, patikrino, pabalansavo ratus ir rado, kad yra besibaigiantis guolis dešiniajame pusašyje. Sakė, kad mazgas neardomas ir reikia keisti visą pusašį. Naują pusašį siūlo už ~500 lt + darbas.
Kadangi forume keliems kolegoms panašūs simptomai buvo, paprotinkite prašau:
1. Ar tikrai mazgas neardomas ar servisiukas tiesiog gali tingeti krapštytis keičiant guolį ? Jei ardomas, ar realu šrote gauti tik guolį ar nesikankinti ir imti visą naudotą pusašį ?
2. Ar tiktų pusašis nuo anglo ? Jei taip, ar tai būtų taip pat dešinysis ?

Suprantu naudoto daikto riziką, bet naujas šiuo metu yra per brangu...
Papildau - auto yra MK3, mechaninė pavarų dėžė(jei tai svarbu).

Ačiū
Last edited by mindauginis on 2011 06 21 , 23:19, edited 1 time in total.
andre21

Re: Dešinysis pusašis

Post by andre21 »

del to kad tiktu ar netiktu nuo anglo, tai manau nėra skirtumo. Nes čia ne vairo kolonėle. :)
Last edited by andre21 on 2011 06 21 , 23:03, edited 1 time in total.
Raime
Moderatorius
Posts: 2517
Joined: 2010 07 02 , 10:32
Vardas/Pavardė:: Raime
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2001
Variklis: 2,0 l Duratorq TD
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Hečbekas
Spalva: Pilka
Vairuoja nuo: 1991
Location: Panevėžys
Contact:

Re: Dešinysis pusašis

Post by Raime »

andre21 wrote:jei reikia as turiu. :) O del to kad tiktu ar netiktu nuo anglo, tai manau nėra skirtumo. Nes čia ne vairo kolonėle. :)
ar matei kad jam reikia MK3 pusasio ?
MK1 1995m 1.8 l B/D melina (parduota)
MK2 1998m 1.8 l TD pilka (atiduota tevukui)
MK3 2001m 2.0 l TDDI pilka (mano)
User avatar
Gezatron
Forumo Tėvas
Posts: 3786
Joined: 2007 09 24 , 20:17
Lytis: Vyras
Mondeo karta: Neturiu mondeo
Variklis: 3,0 l Duratec V6
Kuro tipas: Benzinas
Kėbulo tipas: Sedanas
Spalva: Raudona
Location: Utena
Contact:

Re: Dešinysis pusašis

Post by Gezatron »

pala pala... tai negi mk3 kazkokia isskirtine mazina.. tai gi eina vidine granata matoro pusen, o rate eina guolis... tarp ju eina pusasis.. kaip supratau keleivio puses ane... pusasis tai gi tik pagalys tas ir viskas... ar chebra as ce maisau kazka, bet kad pusasis ir guolis tai man atrodo bisky atskiri dalykai... jei klystu pataisykit mane
Ladorghini Getlohgado 2105 1,3 benzas Geltona Ochros 140km/h
Toyota Tundra 5.7 V8 HEMI Petrol tik 100km/35ltr
Raime
Moderatorius
Posts: 2517
Joined: 2010 07 02 , 10:32
Vardas/Pavardė:: Raime
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2001
Variklis: 2,0 l Duratorq TD
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Hečbekas
Spalva: Pilka
Vairuoja nuo: 1991
Location: Panevėžys
Contact:

Re: Dešinysis pusašis

Post by Raime »

na sakyciau kad skyriasi mk1 ir mk3 pusasiai vistiek
MK1 1995m 1.8 l B/D melina (parduota)
MK2 1998m 1.8 l TD pilka (atiduota tevukui)
MK3 2001m 2.0 l TDDI pilka (mano)
mindauginis

Re: Dešinysis pusašis

Post by mindauginis »

taigi, kad nežinau visų subtilybių, todėl ir klausiu...
servise kalbėjo apie besibaigiantį guolį pusašyje ir akcentavo, kad 'ilgasis' pusašis nėra ardomas ar taisomas, todėl reikia keisti visą mazgą.
Bandit

Re: Dešinysis pusašis

Post by Bandit »

tai cia pusassis matomai kaip mk1 su pakaremuoju (pakabinamu) guoliu. turejau mk1 toke beda. bet pavyko patiem nupresuot ta guoli nuo pusasio ir uspresuot nauja. bet seip visi siule keist viska. dejau is sroto tai pralekus kelis tukstancius vel buvo ta pati problema. tai manau mk3 irgi pusassis bus su pakaremuoju guoliu. deveto nesiulau det nebent ten mazai beges arba ketini savo auto pardavinet nes jei tavo parejo tai kur tikimybe kad srotinis po kurio laiko nepareis
HooLiGaN

Re: Dešinysis pusašis

Post by HooLiGaN »

turi nusiimt tas guolis, pas mk1 pats pasikeiciau, pirkau nauja, tik ne daliu parduotuvej, o specializuotoj guoliu parduotuvej,pagal kataloga viska rado ir pasake kuris turi buti
darvenas

Re: Dešinysis pusašis

Post by darvenas »

Pas mane irgi yra vibracija vaziuojant, as daug ieskojau is pardziu, ir ratus keiciau ir padangas naujas prikau ir niekas nepasikeite. Tada pasake kad bus pakabinamas guolis, tas guolis nesunkiai pasikeicia ir tas servisas knisa prota kad reikia viska keist. Tai pakeite man ta guoli pats guolis naujas 300lt. ir vistiek niekas nepasikeite tai dar ir po siai dienai vaziuoju jausdamas nestipria vibracija, nes jau atsibodo ieskot. Jei tau pavyks pasalint ta vibracija pasidalink info :)
wixxwa

Re: Dešinysis pusašis

Post by wixxwa »

MK2 man drebejo irgi.. pakeiciau pusasi su granatom, nes vidine granata buvo subyrejus.. patikrint galima paklibinus pusasi stiprokai su ranka..
latinoheat

Re: Dešinysis pusašis

Post by latinoheat »

Kas per pakabinamas guolis?
as jau D. puses priekini guoli keciau gal du kartus, ir keite tik guoli, pati pusaasi taip pat keite jau keleta kartu, ir niekad tokiu zodziu neteko girdeti...
Pas ka vibracijos, kai balansavo ratus, ar nieko nesake, kad ratai eina i kiausinius? Nes man buvo ta pati situacija su vibracija, bet kai pakeiciau visus ratus, ji dingo, fordiniai ratai nera itin patvarus...
User avatar
Algis
Garbės narys
Posts: 2136
Joined: 2009 08 18 , 21:49
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2001
Variklis: 2,0 l Duratec
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Mėlyna
Vairuoja nuo: 1983
Location: Jurbarkas
Contact:

Re: Dešinysis pusašis

Post by Algis »

Desinys pusasis mk-1
http://img194.imageshack.us/img194/695/picture303f.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
mindauginis

Re: Dešinysis pusašis

Post by mindauginis »

Taigi istorija baigėsi taip:
vargais negalais radau šrote tinkamą pusašį, kainavo 250lt. Neturėjau iš ko rinktis, nes buvo vienintelis variantas, o automobilio kaip tyčia reikia.
Tinkamas, reiškia turintis pastorėjimą prie galo kišamo į pavarų dėžę, kaip fotkėje su mk1 pusašio. Kiek išsiaiškinau, nuo 2002 metų dyzelių pusašiai jau eina be pastorėjimo - lygūs. Čia gal kam pravers ieškant.
Senasis pusašis buvo sumaltas taip, kad jį nuėmus pakabinamo guolio šratai patys išbyrėjo, taip pat buvo didelis liuftas vidinėje granatoje.
Uždėjus "naują" vibracija dingo.
Subjektyvūs pastebėjimai: mašina pradėjo lengviau, tyliau ir minkščiau riedėti.
Dėkui už pagalbą.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests