Lietuvos Ford Mondeo klubas

Diskusijų forumas

Problemos su laidais

Problemos su laidais

Standartinė donatas_s » 2012 02 25 , 23:04

Sveiki, gal galėsite dar pagelbėti.
Pagaliau pavyko praktiškai pilnai įdėti naują variklį, ir štai iškilo viena problemytė su laidais. Tiksliau vienu laidu, kuris kažkodėl yra nupjautas ir panašu lyg buvo kažkur pajungtas.
Įkeliu kelias foto (dariau su telefonu, nes fotoaparato nėr, galgi įžiūrėsite kas ir kaip):
Čia matosi tas žalsvas laidelis išlindęs iš kasos laidų. Jie lyg ir link purkšuku eina. Visi kasa laidų iki pat purkštuku apvynioti izoliacija neoriginaliai, kažkas su jais ten daryta, galbūt kai jungė dujas:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Ten po ta plastamasę, kurioje išvedžioti purkštukų laidai matosi nukirptas kitas laido galas:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Bet čia vėlgi nepanašu, kad dabar tas laidas ėmė ir nulūžo, toks vaizdas, kad jis nuo čia senai nukirptas, juolab kitas galas nužievintas ir lyg susuktas, tarsi kažkur buvo pajungtas.
Dar kas keista, kad tarkim nuo 1 ir 2 purkštuko turi eiti 4 laidai, tačiau realiai ten per visas izoliacijas ateina jau 6 laidai iš tos pusės ir vienas šitas nukirptas. Matosi, jog 2 laidai pajungti vėliau, tačiau pačius purkštukus pasiekia tik 4 laidai, matomai kažkur kiti 2 pajungti po krūvom izoliacijų.
Dešiniau to nutrūkusio laido, prie kitos didelės apvalios fiškės yra perpjautas kitas laidas ir pajungtas ant kaladėlių, ten per rėlė įjungiama ir išjungiama benzino pompa, betgi į ten nepanašu, kad į tą pačią kaladėlę ir šis turėtu jungtis.
O gal jis buvo tiesiog nukirptas ir paslėptas po izoliacijom, kaip nereikalingas, nes kol pakeitėm variklį betampant pynes laidų, dalis tos izoliacijos nusivyniojo. Bet kam tad jis nužievintas taip.

Gal turite kokių įdėjų kur ir kaip jį pajungti, ar bandyti kurti variklį iš vis jo niekur nepajungus?
donatas_s
 

Re: Problemos su laidais

Standartinė velnys007 » 2012 02 26 , 11:43

manau bandyk kurti, nuviniok izoliacija gal kanors pamatysi
velnys007
 

Re: Problemos su laidais

Standartinė donatas_s » 2012 02 26 , 15:03

Na surinkom, užpylėm antifrizu. Ir ant dujų vieną kartą užsikūrė (negyvas akumualiatorius, tai po kol krovės, užsisiurbė su dujom). Bet balsą bent jauy parodė. Ant benzino negriebė kolkas, reiks bandyti užsikurti ant dujų ir išvažiuoti į kelią pažiūrėti, kaip važiuoja su dujom ir kelyje pabandyti persijungti benziną.
donatas_s
 

Re: Problemos su laidais

Standartinė donatas_s » 2012 02 26 , 16:48

Nan esamonė kažkokia.
Daugiau neužsikuria ji. Tiek ant dujų, tiek ant benzino. Kažkas ne taip. Kibirkštis yra, tikrinome. Dar prieš tai bandė lyg griebti, atrodo lyg sudirbdavo visis cilindraqi ir iš kart užgęsdavo.
Tačiau buvo pradėjusi ta prie laikrodžio lemputė degti, mirksėti ir pypsėti. Ten lyg ir imobilaizeris turėtu būti. Bet kad pas mus jo berods nėra, pultelis paprastas, seniau ji taip nepypsėdavo ir nedarydavo. Atjungėm akumuliatorių, pabuvo, vėl prijungus nebepypsėjo, tačiau vis tiek nieko, net nebando po to griebti visai.

Kur ieškoti galų? Atjungėm visai purkštukus lauk, tai ant dujų mastant gi turėtu kurtis, tačiau irgi jokių ženklų. Ir svarbiausia gi tik surinkus varklį, pabandžiau ant benzino kurti - nesikūrė, ir perjungus dujas - iškart užsikūrė, gal minutę padirbo, bet atleidus gazą užgeso ir viskas, daugiau užkurti jo nepavyksta.
donatas_s
 

Re: Problemos su laidais

Standartinė marge » 2012 02 26 , 17:38

zvakes ne slapios? gal vakumo kokia slangute neprijungiai ar sumaisiai vietom.
marge
 

Re: Problemos su laidais

Standartinė donatas_s » 2012 02 26 , 17:42

Buvom išsukę žvakes - sausos. Kiek sumažinome tarpelį joms po to. Vakuumo šlangutės lyg ir vietoje atrodo.

Tame keisčiausia, kad pirmai užsikūrė ir kažkur minutę laiko padirbo, o daugiau net nebando... Bet dirbo tik ant dujų. Ir tas laidas plikas neaišku kas ir kaip su juo. Dabar pagal schema pagal spalvas eisiu pažiūrėti kas ten per kas. Kiek įtariu, kad antro purkštuko masinis laidas jis yra. Arba masinis laidas einantis nuo laisvos eigos vožtuvo. Bet kodėl jis nupjatas?
donatas_s
 

Re: Problemos su laidais

Standartinė marge » 2012 02 26 , 19:19

o su senu varikliu gerai dirbo ir dujom ir benzu? benza paduoda?
marge
 

Re: Problemos su laidais

Standartinė donatas_s » 2012 02 26 , 19:39

Taip dirbo. Ant benzino dirbo kiek prasčiau, kartais patrūkčiodavo, bet tikrai dirbo, ant dujų dirbo normaliai.

Radom vieną bėdą. Buvo sumaišyti laidai, 4 purkštuko ir berods benzino slėgio daviklio. Ten su tais laidais primakaliuota prieš tai kažkas neaiškaus, dėl to ir neatrinkome jų iš pradžių. Gal dėl to ten ir ta imobilaizerio lemputė mirksėjo ir pypsėjo jis visas prieš tai.

Ar galėjo kas sudegti?

Po viso šito ant benzino vienu metu griebė ir dirbo dalinai, bet tik ant dviejų cilindro ir tik kol su starteriu sukau. Į gazą praktiškai nereagavo. Po to bandanty sukti iš kart lyg kabiną, po to suk kiek nori nieko. Žvakės sausos. Reikšias nepaduoda benzino.

Bet ant dujų irgi nesikuria, lyg bando taip pat pirmu prasukimu, bet po to nieko.

Grynaiu problema kažkur su elektra.
O to nukirpto laido vieta rodos, kad tai turėtu būti - laidas nuo laisvos eigos apsukų vožtuvo. Bet kodėl jis nukirptas iš savo vietos, ir kur jis buvo pajungtas, negi galėjo būti pajungtas prie benzino siurblio atjungimo?

Gal kartais yra koks nors forumietis, geriau nusimanantis iš Kaišiadorių rajono, kad prie progos galėtu užmesti akį į mašiną ir pagelbėti?
donatas_s
 

Re: Problemos su laidais

Standartinė Draugeliz » 2012 02 26 , 20:25

man db idomu pasidare kas buvo senam varikliui kad keitei. kazkur kazka. nedajunget jai vien tik varikli pakeitet o laidai kaip suprantu seni... ziurek atidziai gal koki laida nedajunget... siurblys benzo sudirba? girdisi? sakai zvakes sausos... tai gal nesukelia slegio siurblys. nes sakei ant seno motoro ir paburbuliuodava ant benzo... gali ir nuo spaudimo but.. ..prie visu kistuku paziurek laidu galus gal koks nuluzes yra viduj nupuves keitet patampet visai nuluza... nekontaktuoja.. ... nzn .cia daug kas gali buti.. neskubet ir apziurek visa masina.. stebuklu nebuna... juk:) kazka praleidot:)
Draugeliz
 

Re: Problemos su laidais

Standartinė donatas_s » 2012 02 26 , 20:59

Kažkur rašiau, kad čia per šalčius sugalvojom užkurti mašiną užtempiant, tai užsitempė taip, kad trečiam cilindre stumoklis suknežino žvakę, vožtuvus išlaužė, galvutę ir matyt bloką visą.

Tai dėl to nusipirkom kitą variklį, su sankabos visu mechanizmu. Laidai seni. Fiškes patikrinome visas, atrodo visos savo vietoje tikrai. Vakuumo, egr šlangutes peržiūrėjau pagal manualą tos irgi visos atrodo visos savo vietoj.

Benzino siurblys sudirba, ten kur tas vintilis stovi slėgio gaugei pajungti tikrinimui, nuspaudus čiurkšlė galinga šauna. Tad ten slėgis yra. Vat ar purkštukai sudirba, tai neaišku, nes žvakės sakau sausos, bando griebti ant benzino ir aiškiai jaučiasi, kad jo nepaduoda, vos keli cilindrai purpsi, gazą nuspauus dustą - nes tik orą paduoda tada. Kad tik nebūtu kas nusvilę velniop. Nes man nepatiko kad pirmai kai buvo sumaišytos fiškės, pypsėjo ten salone nenustodamai tas imobilaizeris ar kas ten jis...

Nuo purkštukų laidų izoliacijos nubyrėjusios, bet vakar ten darbavausi ilgai su karštais klijais, izoliavau viską. Atrodo nentrūkę nuo jų pačių. Bet vat tas vienas laidas kur pirmoj žinutėje foto nukirptas specialiai/nutrūkęs nuo kažkur.


Bet tarkim bėda su purkštukais, jie nedirba, tai ko tada dujos dabar nebedirba, juk joms purkštukai ne prie ko? Kibirkštis atrodo yra. Ryt dar pabandysim visas žvakes išsukti ir padėjus ant masės pasukti starterį ir žiūrėti ar visos kibirkščioja.
donatas_s
 

Re: Problemos su laidais

Standartinė Raime » 2012 02 26 , 21:20

klausimas toks-koks varyklis buvo ir koki dabar isidejei ?
MK1 1995m 1.8 l B/D melina (parduota)
MK2 1998m 1.8 l TD pilka (atiduota tevukui)
MK3 2001m 2.0 l TDDI pilka (mano)
Vartotojo avataras
Raime
Moderatorius
 
Pranešimai: 2516
Užsiregistravo: 2010 07 02 , 10:32
Miestas: Panevėžys
Vardas: Raime
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2001
Variklis: 2,0 l Zetec
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Hečbekas
Spalva: Pilka
Vairuoju nuo: 1991

Re: Problemos su laidais

Standartinė donatas_s » 2012 02 26 , 21:22

1,6 Doch į 1,6 Doch. Varikliai identiški.
donatas_s
 

Re: Problemos su laidais

Standartinė Raime » 2012 02 26 , 21:24

donatas_s rašė:1,6 Doch į 1,6 Doch. Varikliai identiški.

na tai tada tikrai vyskas turetu tykti,net nezinau ka patarti
MK1 1995m 1.8 l B/D melina (parduota)
MK2 1998m 1.8 l TD pilka (atiduota tevukui)
MK3 2001m 2.0 l TDDI pilka (mano)
Vartotojo avataras
Raime
Moderatorius
 
Pranešimai: 2516
Užsiregistravo: 2010 07 02 , 10:32
Miestas: Panevėžys
Vardas: Raime
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2001
Variklis: 2,0 l Zetec
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Hečbekas
Spalva: Pilka
Vairuoju nuo: 1991

Re: Problemos su laidais

Standartinė donatas_s » 2012 02 26 , 22:07

Vat ar nereiks pirkti kito kompiuterio kažin...
donatas_s
 

Re: Problemos su laidais

Standartinė Draugeliz » 2012 02 27 , 01:44

saugiklius perejai visus .? reles patikrinai.. beje .dujas kai perjungi kokie lempukai uzsidega kad dujas persijunge? turiu omeny gal.. duju rele streikuoja.. .as tavo vietoj pirma ant benzo ja meginciau padaryt kad vaziuotu.. poto ir duju bedos islys... bet geriau laidus patikrint purkstuku. ar parein sroves inpulsas i purkstuka ar ne kai pajungi degima ar kuriant nzn .. visaip ismegint. jai niekas nepareina tai gal ir kompas sugedo..
Draugeliz
 

Kitas

Grįžti į ElektraDabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Sukasi ant phpBB® Ford Mondeo Klubas © Prižiūri Fresher • Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007
cron