EGR vožtuvas

Post Reply
vigo
Dalyvis
Posts: 82
Joined: 2014 09 14 , 20:00
Vardas/Pavardė:: vigis
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2008
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Sidabrinė
Vairuoja nuo: 1972
Location: vilnius
Contact:

EGR vožtuvas

Post by vigo »

Sveiki. Ar kas turėjote "reikalų" su EGR vožtuvu? Kaip suprantu, jis sumontuotas dėl ekologijos, kad sudeginti azoto junginius išmetimo dujose. Ir daro didelį poveikį variklio darbui.Jam išėjus iš rikiuotės,variklio darbas gan stipriai sutrinka. Rusų klube rašoma, kad jį galima "užglušinti" , bet kažkodėl parašyta, kad tik veikiantį, nesugedųsį. Aš suprasčiau, jei tai daryti, jam sugedus, kol bus galimybė pakeisti į naują ar suremontuoti.
doze

Re: EGR vožtuvas

Post by doze »

Sveiki,aš taip pat domejausu,man cekas dega dėl egr voztuvo tai autobaltva klaipedoj pasiūlė 650 + 50 darbas, jei isprogramuoti 600lt
O jei tarkim nori pacipuoti ir kartu isprogramuos 700lt, tai vazineju su degančią lemputė, skirtumo nejaučiu ar jis veikė ar neveikė,mąstau kas labiau apsimoka
vigo
Dalyvis
Posts: 82
Joined: 2014 09 14 , 20:00
Vardas/Pavardė:: vigis
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2008
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Sidabrinė
Vairuoja nuo: 1972
Location: vilnius
Contact:

Re: EGR vožtuvas

Post by vigo »

o tai negalima profilaktiškai, na kad ir kartą metuose , nuėmus vieną iš vamzdžių, pripurkšti kokio tai valiklio. Arba, žinant, kiek tarnauja šis vožtuvas, keisti jį anksčiau / na kaip pvz. paskirstymo diržą/, nei kompas sudirba, kad EGR išėjo iš rikiuotės, tada žinoma, kad po pakeitimo reikia kompiuterį perprogramuoti. Matyt todėl rusai siūlo užglušinti EGR, dar veikiantį, kol šis "neužsilenkė" ir kompas neišmeta gedimo.
Beja, o pakeitus EGR , tiesiog panaikinus su kompu ištrynus gedimo pranešimą, EGR neveiks vėl kaip ir anksčiau, ar tas perprogramavimas yra labai sudėtingas ir reikalauja specialaus žinojimo?
doze

Re: EGR vožtuvas

Post by doze »

Na manau kad reikalaujq žinojimo isprohramuojant ji, taip paprastai ten nepasidaro, siaip man ant kompo paprastai ištrynė tą klaida, bet užvedus, po keletos sekundžių bel atsirande chekas.
vigo
Dalyvis
Posts: 82
Joined: 2014 09 14 , 20:00
Vardas/Pavardė:: vigis
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2008
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Sidabrinė
Vairuoja nuo: 1972
Location: vilnius
Contact:

Re: EGR vožtuvas

Post by vigo »

aš turėjau uomenyje, kad jei vožtuvas tarnauja apie 50 tk, tai nelaukiant, kol užsilenks / juolab kaip sakote, kad keičiasi žiauriai paprastai/ pakeitei į naują ir sutaupai ant kompo programavimo.Nuimtą, patikrini, išvalai ir vėl po kokių 40tk pakeiti vietomis.
Ir dar, e-bay ar internete net parsiduoda EGR "užglušinimo" tarpinė. Tada kam, jei gali užsilenkti turba.
p.s. rusai sako, kad nuimti vožtuvą ne taip paprasta, ypač kai reikia atsukti kokį tai varžtą, kurio nesimato
vigo
Dalyvis
Posts: 82
Joined: 2014 09 14 , 20:00
Vardas/Pavardė:: vigis
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2008
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Sidabrinė
Vairuoja nuo: 1972
Location: vilnius
Contact:

Re: EGR vožtuvas

Post by vigo »

NE PARDAVIMUI, kaip tik įsigijau ją šių metų rugpjūtyje. Ji mane tenkina visais aspektais. Net atsisiunčiau scanerį MaxScan GS5500 / OBDII/EOBD/, dabar bandau išsiversti naudotojo instrukciją. Tai padariau, kai INCHAPE du kartus nuskuto už diagnostiką po 150 lt. nei už ką. Tai gal man šis prietaisas padėtų susitvarkyti su tuo vožtuvu, jei jis užsilenktų? Na bent klaidas parodys ir jas nutrinti bus galima. Aš nelabai įsivaizduoju, ką reiškia EGR perprogramavimas. JUk automobilis jau savo kompe turi įvestus parametrus , kaip jis turi dirbti. Jei išmetė, kad vožtuvas sugedo ar dar kas, tai pakeitei, nutrynei klaidą ir toliau važiuoji.Taip, kaip man buvo su turba-pataisė, nutrynė klaidą ir tuo viskas užsibaigė. Aš net nekelčiau diskusijos, jei EGR tarnauja apie 50tk. pasikeitei ir rami galva.Čia aš dėl to, kad prastai "kiaulė" išlenda tada, kai jos nelauki, kokioje nors kelionėje pvz. juk važinėjame ne su naujomis auto, ir velniai žino, kiek tam EGR liko dirbti. Noris tiesiog maximaliai apsidrausti nuo galimų nesklandumų. Žinoma, visos auto neperrinksi.
Kas dėl nuėmimo, tai pažiūrėjus, ne taip viskas paprasta. Jis ten kurtai už variklio.
Gerų visiems Naujųjų Metų.
User avatar
Algis
Garbės narys
Posts: 2137
Joined: 2009 08 18 , 21:49
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2001
Variklis: 2,0 l Duratec
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Mėlyna
Vairuoja nuo: 1983
Location: Jurbarkas
Contact:

Re: EGR vožtuvas

Post by Algis »

Nesuprantu kaip gali pakenkti turbinai jeigu egr skyle uzdengta.Neuzmirskit kad egr atsidaro kai nuimi gaza.
vigo
Dalyvis
Posts: 82
Joined: 2014 09 14 , 20:00
Vardas/Pavardė:: vigis
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2008
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Sidabrinė
Vairuoja nuo: 1972
Location: vilnius
Contact:

Re: EGR vožtuvas

Post by vigo »

aš taip suprantu, kad jei EGR skirtas ekologijai, tai paprasčiausia reiktų, kad nebūtų grąžinoma papildomai perdeginti išmetimo dujų, o išmetama į duslintuvą, kaip senesnės kartos varikliuose / čia žinoma, jei neskauda širdies dėl užterštumo/ Be ja, dabar Lietuvoje siūlomi EGR vožtuvo emuliatoriai, kaip suprantu, vožtuvo darbo įmitatoriai.
gedas22
Dalyvis
Posts: 27
Joined: 2011 11 03 , 19:07
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkII
Gamybos metai: 2000
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Mėlyna
Vairuoja nuo: 1998
Location: Kaunas
Contact:

Re: EGR vožtuvas

Post by gedas22 »

vigo wrote:Sveiki. Ar kas turėjote "reikalų" su EGR vožtuvu? Kaip suprantu, jis sumontuotas dėl ekologijos, kad sudeginti azoto junginius išmetimo dujose. Ir daro didelį poveikį variklio darbui.Jam išėjus iš rikiuotės,variklio darbas gan stipriai sutrinka. Rusų klube rašoma, kad jį galima "užglušinti" , bet kažkodėl parašyta, kad tik veikiantį, nesugedųsį. Aš suprasčiau, jei tai daryti, jam sugedus, kol bus galimybė pakeisti į naują ar suremontuoti.
EGR pilnai elektroninis jai EGR pilnai neužsidaro kompas registruoja klaida.Pastačius nauja EGR būtinai reikia sukonfiguruoti bazinį nustatymą, tai yra egr atstatyti į uždarytą padėtį,jei bazinio nustatymo nesukonfiguruosi kompe egr veiks neteisingai.
redline
Dalyvis
Posts: 62
Joined: 2013 01 13 , 13:12
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2011
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Raudona
Vairuoja nuo: 1999
Location: Kaunas
Contact:

Re: EGR vožtuvas

Post by redline »

Is kur jus istrauket tokai nesamone, kad EGR tarnauja 50 000 km.? Mano auto jau begus 55 000 km grubiai, tevu begus 75 000 km. 2009 m. jokiu gedimo zenklu. Niekas negamintu, kad garantiniu laikotarpiu keisti reiketu.
sekretar
Dalyvis
Posts: 79
Joined: 2014 08 18 , 11:02
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2008
Variklis: 2,0 l Duratec
Spalva: Juoda
Location: Kaunas
Contact:

Re: EGR vožtuvas

Post by sekretar »

O kaip EGR išvalyti profilaktiškai, pats gali ar čia jau serviso reikalai?
redline
Dalyvis
Posts: 62
Joined: 2013 01 13 , 13:12
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2011
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Raudona
Vairuoja nuo: 1999
Location: Kaunas
Contact:

Re: EGR vožtuvas

Post by redline »

Taip esu tikras, kad niekas nevalyta. Inchape visada israso saskaita kokiedarbai atlikti ir uz kiek. Is kur jus tokiu nesamoniu pritraukiat tai as nezinau :D
vigo
Dalyvis
Posts: 82
Joined: 2014 09 14 , 20:00
Vardas/Pavardė:: vigis
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2008
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Sidabrinė
Vairuoja nuo: 1972
Location: vilnius
Contact:

Re: EGR vožtuvas

Post by vigo »

ką reiškia "servisinis valymas"? Būtų lengva nuimti /ten vienas "sunkus" trečias varžtas/ pats atlikčiau valymą. Nieko sudėtingo.
Kartu galima pažiūrėti, ar tvirtai laikosi vožtuvo "lėkštė". kuri turi tendenciją nulėkti nuo koto ir ar stringa mechaninė dalis. Jei kas kelia įtarimą - keiti į naują ir nieko programuoti nereikia, nes senas buvo nuimtas veikiantis valymui
Gerai, jei jis užsilenks mieste, o jei kur išvykus, auto nevažiuos. Kartais padeda vamzdžio, einančio nuo EGR į įsiurbimą "užglušinimas", kad grįžt namo.
Beja,kaip žinote, per EGR dalis išmetimo dujų grįžta į įsiurbimo kolektorių. Jis gan stipriai užsiteršia,tai valant ir EGR, pagal įdėją, reiktų valyti ir įs.kolektorių, nes internete teko matyti, koks kartais jis būna - tarsi visas apaugęs kaip smala.
Tomas

Re: EGR vožtuvas

Post by Tomas »

EGR galit pradet rupintis mazdaug nuo 120 000 - 150 000 kilometru.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests