mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post Reply
Paulens

mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by Paulens »

Sveiki, planuoju pirkt monde mk3 1.5-2Eu ribose. Skaiciau kiek radau info forumuose, bet pats isvados galutines negaliu priimt. Renkuosi tarp tddi ir 1.8i-2.0i su dujomis. Kuris variantas pigiau islaikomas, ekonomiskesnis?
Girdejau, kad tddi nelepus kurui, tai kuom vazinejat? Uz kiek perkat(kad isivaizduociau kainas dyzelio :D)? :)
User avatar
e.v.a.l.d.a.s
Dalyvis
Posts: 92
Joined: 2016 04 26 , 21:10
Vardas/Pavardė:: Evaldas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2003
Variklis: 2,2 l Duratorq TD
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Vairuoja nuo: 2007
Location: Kaunas
Contact:

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by e.v.a.l.d.a.s »

Su dabartinėmis kainom dyzelio, manau nebeverta pirkti iš kanistros. Ne kažką sutaupysi. Nu nebent jau esi 100% tikras dėl kuro kokybės. Čia jau kiek važiuosi. Jei pirksi iš kart su dujom, gal variantas, bet pačiam statyti manau neverta. Nu nebent per metus prasuki po +20k km. Salerka turi kiek daugiau visokių nesamonių lyginant su bendzu. Salerkai dadėk žvakes (kurios kainuoja turbūt 2x daugiau nei bendzo), jau yra purkštukai (mandresni nei bendzo), turbina, smagratis plaukiojantis (nežinau kaip pas bendzą jis atrodo (paprastas ar plaukiojantis), ar paprastas vienmasis) + dadėk tai, kad salerka kaip bebūtų kainuoja brangiau (pati mašina). Tai susidėk pliusus ir minusus. Čia viskas priklauso nuo to, kiek važiuoji. Jei mašiną naudoji tik savaitgaliais ar vasarom kada prie jūros nulėkt - imk paprastą bendzą, nedėk jokių dujų ir važiuosi. Jei prasuki daugiau km, jau pasverk viską. Pas mane pvz salerka TDCI, man mieste jinai valgo 6.6 litro/100km. Tai aš labai nesiskundžiu ja. Manau kas liečia sąnaudas, tai salerkos ir dujų bus tokios pat 100km. (kalbu apie galutinį variantą, kelionės 100km kaina). Pas TDDI dar paprasti purkštukai eina, ne Common rail'as. Tai jie ne tokie lepūs viskam. Bet mano antra Mondeo su TDCI, tai aš jokių priekaištų kol kas jai negaliu sakyt. Čia manau daugiau mažiau priklauso, ką su ta mašina darė buvęs savininkas. Jei viską keitė ir tvarkė laiku - manau nebus problemų. O iš tavo variantų kas liečia bendzą, tai kam tu žiūri į 1.8 ar 2.0? Nei jei tau važiuos, nei ekonomijos daug bus. Aš ieškočiau 2.5, tai bent kw sočiai + ne manau, kad žiauriai daugiau valgys nei 2.0. Anyway, aš imčiau salerką. Man dujų kvapas nepatinka, aplamai man dujos kažkaip no way. Tai tiek iš mano pusės :)
Paulens

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by Paulens »

Dėkui už išsamų atsakymą. Na mašina naudoju kiekvieną dieną, pagrinde važinėju Vilniuje, tačiau dažnai ir kur toliau tenka pavažiuoti, tai apie 15-20k km ir išeina per metus. 2.5 V6 atrodo tikrai labai smagus daigtas, bet mieste be dujų turbūt labai didelės sanaudos būtų, atsižvelgiant į tai, kad turint v6 tikrai nevažinėsi pencininko stilium :D Be to skelbimuose ir nelabai teko matyti v6. TDDI taip pat neatrodo labai ekonomiškas, TDCI ekonomiškesnis kaip supratau, bet labai nugasdino kuro sistema ir jos tvarkymo kainos, o ir tvarkyti tenka kas antram, kažkaip loterijose nelabai sekasi, tai iškart atmečiau TDCI. Laukiu daugiau atsiliepimu, įdomios visų nuomonės!
User avatar
Gezatron
Forumo Tėvas
Posts: 3786
Joined: 2007 09 24 , 20:17
Lytis: Vyras
Mondeo karta: Neturiu mondeo
Variklis: 3,0 l Duratec V6
Kuro tipas: Benzinas
Kėbulo tipas: Sedanas
Spalva: Raudona
Location: Utena
Contact:

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by Gezatron »

http://forum.mondeo-klubas.lt/viewtopic ... 36&t=11131" onclick="window.open(this.href);return false; fastbackas dar turi ja atrodo
Ladorghini Getlohgado 2105 1,3 benzas Geltona Ochros 140km/h
Toyota Tundra 5.7 V8 HEMI Petrol tik 100km/35ltr
User avatar
e.v.a.l.d.a.s
Dalyvis
Posts: 92
Joined: 2016 04 26 , 21:10
Vardas/Pavardė:: Evaldas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2003
Variklis: 2,2 l Duratorq TD
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Vairuoja nuo: 2007
Location: Kaunas
Contact:

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by e.v.a.l.d.a.s »

Ar tvarkysi TDCI, ar TDDI, ar VW, Audi ar kitą automobilį. Nei vienas oru nevažiuoja. Dar niekas nesukūrė automobilio be trūkumų, ar tokio, kuris negestų. Na Vilniuj su 2.5 bendzu gal ir prabanga bus važinėt. Manau mieste jis tau apie 15 su kamščiais valgys. Aš turėjau ST Focus'ą ten 2.0 bendzas buvo. Tai man mieste tikrai neskraidant 15 drąsiai imdavo. Na, bet pas mane atstumai maži būdavo. 6km į darbą, 6km namo. Na per dieną man gaudavosi +- 25km (su nukrypimais). Dabar vėl persėdau ant Mondeo. Vėl TDCI, tik kw daugiau. Tai nežinau. Jokių problemų aš neturiu su ja. Pilu normalų kurą ir važiuoju. Man TDDI nepatiko dėl kuro sąnaudų (jos man neadekvačiai didelės kaip salerkai) + man variklio garsas nepatiko. Labai jau kaip traktorius dirba. Va, Gezatron'as turi (bent jau parašas toks) 2.5 V6 bendzą. Paklausk jo kaip sąnaudos. Matau iš Utenos jis, ne Vilnius, bet ir ne pats mažiausias miestas.
User avatar
PauliuSS
Klubo remėjas
Posts: 437
Joined: 2013 08 16 , 09:18
Vardas/Pavardė:: Paulius
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2008
Variklis: 2,0 l Duratec
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Sidabrinė
Vairuoja nuo: 2011
Location: Panevėžys
Contact:

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by PauliuSS »

Ka zn apie tddi. As prisipilu sklidina baka, tai nuvaziuoju apie 900km drasiai. Dabar turejau kelione Panevezys-Kaunas-Panevezys. Beveik visa kelia vaziavau apie 120km.h. poto panevezys-palanga-klaipeda-siauliai- panevezys. Autostrada apie 160km/h vid.greitis buvo. Grizau namo dabar dar borto kompas rodo 230km kad liko. As asmeniskai kiro sanaudom esu labai patenkintas.
MK3 ST 2002
Ford Mondeo ST220 2005. 3.0 v6 166kw.
Ford Mondeo mk4 2.0 103kw zyzelis :D
tddiguru
Dalyvis
Posts: 441
Joined: 2015 11 08 , 11:02
Vardas/Pavardė:: Vaidas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2001
Variklis: 2,0 l Duratec
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Mėlyna
Location: Molėtai
Contact:

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by tddiguru »

Kaip TDDi savininkas: Na vistiek norisi kažkokio tai komforto garso atžvilgiu, o TDDi šito tikrai neturi. Garsus variklis dirbant ant laisvų, kuro sąnaudos pagal tų metų, jau nekalbant apie dabartines, yra gan didelės.
Mano rekordai: Molėtai-Kaunas, iš viso 220KM. Pagal borto kompa sąnaudas rodė 5.2L/100KM įsukus į savo kiemą. Visą kelią važiavau vien tik pavaromis - jokių riedėjimų ant laisvo bėgio, maksimalus greitis buvo 95km/h, visą laiką laikiau 80-90km/h. Nuriedėjus nuo Ukmergės kalno, sąnaudas rodė 4.7L/100KM. Realiai visą šitą atstumą suvažinėjau su ~5.4L/100Km. Pamatavau pagal užpilimą kuro kolonkėj. Žodžiu greitėjimas buvo lėtas, jokių gazas-dugnas situacijų - važiavau kaip įmanoma ekonomiškiau, daugiau kur jau nebėra kaip ir sutaupyti - va tau ir eko vairavimas. Ir čia beveik visur buvo užmiestis galima sakyti. Miesto režimu (Vilnius) tikėkis kokių 8-9L/100KM, ypač jeigu dar laikysi įjungtą kondiškę. Aš jos beveik niekad nejungiu - palieku tik patį pečiuką ir vejelį. Įjungus kondiškę kuro sanaudos dar šiek tiek padidėja ir mieste TDDi labai neekonomiškas+garsiai dirbantis variklis. Tai čia būtų vienas svarbus aspektas. Reziumė - variklis neekonomiškas ir garsus. Aišku 5 bėgiu užmiesty tai visai padoru - kol neviršiji 2K RPM ir purkštukai pučia 1 pakopa, žemesniu slėgiu. Viršijus magiškus 2K RPM tai kaip traktorius - variklio garsas smarkiai paaštrėja.
Ir dar logiškai mąstant, tai jei daug malsies po miestą, tavo atveju Vilniuj - prieš perkant reiktų žiūrėt, kaip reikalai su sankaba, keistas komplektas ar dar ne. Visgi miesto sąlygom (dažnas stovėjimas, po to begėjimąsis ir t.t.), sankaba tarnaus 2x trumpiau, priklausomai kaip važinėsi. Tas pats galioja ir TDCI, na o visiem bendzam tai jau kita šneka. 1.8 ir 2.0 irgi turi dvimasius smagračius, bet juk čia benzinas - jų resusras daug didesnis, negu dyzelinių - reik atlaikyt daug mažesnį sukimo momentą, vibracijas ir t.t.
Tikriausiai bendzam prie sankabos ir nereikės lyst, niekados. Tai šitas aspektas yra malonus. TDDi ir TDCi sankabos komplekto kaina prasideda nuo 400EUR tikriausiai dabar.
Aš kaip važinėju su TDDi, tai man norisi komforto garso atžvilgiu - jeigu tu anksčiau su benzinu važinėjai, tai įsėdęs į TDDi būsi nemaloniai nustebintas.
Reziumė - TDDi ir TDCi abiem žiūri, kaip reikalai su sankaba - brangiausias dalykas visgi. TDCi dar prisideda kuro siurblys ir purkštukai.
TDDi gal dar mažasis kuro siurbliukas palei galini keleivio pusės ratą, bet jie nėra brangūs ir pakeitimas lengvas.
1.8i ar 2.0i? Sąnaudos beveik nesiskiria, tad koks tikslas imti 1.8i. Didesnė galia dar niekam nepakenkė, aišku jei protingai ją išnaudosi. :D
Visgi sekančią mašiną imčiau bendzą arba labai geros garso izoliacijos dyzelį.
Last edited by tddiguru on 2016 05 30 , 15:00, edited 1 time in total.
User avatar
e.v.a.l.d.a.s
Dalyvis
Posts: 92
Joined: 2016 04 26 , 21:10
Vardas/Pavardė:: Evaldas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2003
Variklis: 2,2 l Duratorq TD
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Vairuoja nuo: 2007
Location: Kaunas
Contact:

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by e.v.a.l.d.a.s »

Sankaba taip, bet imk kokią nori mašiną. Ar imsi Ford'ą ar kažką kito - vis tiek anksčiau ar vėliau ją reikės keisti. Ne vien Ford'as važiuoja su plaukiojančia sankaba. Tai aš čia nematau nieko keisto keisti sankabą kai mašina prabėga 300k km +. O nupirkti naudotą 10-15 metų dyzelį ir ten tikėtis rasti kilometražą 200k km - būtų gerokai naivu. Čia lygiai taip pat, kaip visi keikia VW DSG dėžes. Nu ble, nusiperka naudotą VW su 300k km+ ir skundžiasi, kad dėžės nelaiko. Nei viena dabar naujesnė mašina nebevažiuos tokių skaičių kaip anksčiau. Viskas db paskaičiuota su kelis kart mažesniu resursu. Visi dyzeliai senesni turi problemų, ar tai būtų TDCI, ar TDDI, ar TDI ir t.t Aš irgi sutinku su Tavo (tddiguru) nuomone. Aš irgi esu važiavęs kelis kart su TDDI. Mieste (Kaune) kuro suvartojimas ~8,5 litro (kas man 2.0 dyzeliui yra ne logiška ir tada tikrai skirtumo kaip ir nebelieka lyginant su benzu) ir variklio garsas tikrai traktoriškas. Dirba kaip taksisto W124 mersas :)
tddiguru
Dalyvis
Posts: 441
Joined: 2015 11 08 , 11:02
Vardas/Pavardė:: Vaidas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2001
Variklis: 2,0 l Duratec
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Mėlyna
Location: Molėtai
Contact:

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by tddiguru »

Na dabar nėra nei vieno dyzelio, kuris neturėtų dvimasio smagračio. Nuo 2000~ metų jie ir pradėjo eit masiškai. Kam Fordas dėjo tą dvimasį į TDDi variklį tai kosmosas - variklis taip ar taip nėra rafinuotas. Garsus ir agrokultūriškas. Common Rail'as dadeda daug, bet tai irgi potencialus problemų šaltinis. Viskas gerai, kol važiuoji tai ir negalvoji. Aišku į TDDi gali pilti bet kokią salerką (pyliau ir aš, kol galėjau :D .) Visi gi nori komforto, ekonomiškumo ir t.t. iš dyzelio ir visi šitie navarotai kainuoja. Aišku gali brūdai gamintojai pagamint, kad tarnautų daug ilgiau, bet db gi viskas ant vartojimo kaip ir sakei.
Aš Vilniuj sugebėjau 9L/100Km parodyt, kai buvo važiuota beveik gazas-dugnas režimu. Galimėtu ir į 7L/100KM įtilpt labai pasistengus, bet tai būtų daugmaž pensininko Vydo režimas. Čia kondiškė visą laiką išjungta.
Šiaip TDDi/TDCi patys variklio viduriai yra labai patvarūs, nebent būtų koks tai praeitas sąvininkas kokią nors tarpinę nusprogdinęs, bet tik tiek.
Tikriausiai garso izoliacija, mažesnės vibracijos ir komfortas tikriausiai visiem patinka ilgesnėj perspektyvoj, tad benzinas geriausias variantas.
Paulens

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by Paulens »

Dėkui visiems už nuomones ir atsiliepimus! :yes1: Pradėsiu tada dairytis į benzininus :)
tddiguru
Dalyvis
Posts: 441
Joined: 2015 11 08 , 11:02
Vardas/Pavardė:: Vaidas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2001
Variklis: 2,0 l Duratec
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Mėlyna
Location: Molėtai
Contact:

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by tddiguru »

Kątik po naktinės kelionės į Kauną (faktiškai jokio eismo, nei vieno lenkimo, visur kaip įmanoma išnaudotos nuokalnės, pagreitėjimai lėti - daugiau vėlgi ekonomiškiau vairuoti neįmanoma), kuro sąnaudos: Davažiavus Jonavą, 4,3L/100Km.
Jau įsukus į savo kiemą, 4,9L/100Km.
Taigi, užmiesty TDDi yra kaip senesnis dyzelis kuro sąnaudų prasme, na o mieste valgo kiek daugokai - čia jau nieko nepadarysi.
Arba reik labai lengvą tapkę turėt, bet kamsčiuose kitaip neišeina. Visgi norint, kuro sąnaudos yra labai padorios.
Pagal manual'a: 4,7L/100Km užmiesty, kombinuotos kuro sąnaudos 6,5-7,5L/100Km
Tegul ir kiti forumiečiai pasidalina savo EKO rezultatais - įdomu. :)
Attachments

[The extension jpg has been deactivated and can no longer be displayed.]

[The extension jpg has been deactivated and can no longer be displayed.]

User avatar
e.v.a.l.d.a.s
Dalyvis
Posts: 92
Joined: 2016 04 26 , 21:10
Vardas/Pavardė:: Evaldas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2003
Variklis: 2,2 l Duratorq TD
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Vairuoja nuo: 2007
Location: Kaunas
Contact:

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by e.v.a.l.d.a.s »

TDCI 6.6 mieste ir važiuok kaip nori :D Trasoj mano ima ~5 važiuodamas leistinu greičiu - iki 140km/h
corehead
Dalyvis
Posts: 90
Joined: 2014 11 02 , 22:12
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2006
Variklis: 2,0 l Duratorq TD
Kuro tipas: Benzinas/dujos
Kėbulo tipas: Sedanas
Vairuoja nuo: 2002
Location: Kaunas
Contact:

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by corehead »

As ir dairausi benzas (dujos), dar kad butu faceliftas, tai skelbimuose pasirinkimas menkas....
Paulens

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by Paulens »

tikrai menkas, galvoju reiks bandyt po turgus pavažinėt, arba dairytis į olandiją, kadangi turiu galimybę ten nuvykt kas kelis mėnesius nemokamai, sava eiga parsivaryčiau, dujas tik čia susimontuoti reiktų :)
tddiguru
Dalyvis
Posts: 441
Joined: 2015 11 08 , 11:02
Vardas/Pavardė:: Vaidas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2001
Variklis: 2,0 l Duratec
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Mėlyna
Location: Molėtai
Contact:

Re: mondeo benzas/dujos ar tddi?

Post by tddiguru »

Jo, nėr čia ko LT žiūrėti, jeigu yra galimybė paimti iš kitos šalies. Ne kartą ir net ne vienas pažįstamas nusvilo pirkdamas tiek benzą, tiek dyzelį - sąžinės pardavėjai LT išvis neturi.
Na o sąnaudos TDCi tai grubiai -~2L/100Km :D Norint galimėtu ir daugiau išpešti. Šiandien parodžiau gerą rezultatą :D
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests