mkIV pirkimas 2009/2010

Manual'ai ir kita svarbi info.
teiiip
Dalyvis
Posts: 22
Joined: 2017 02 21 , 21:36
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Location: Vilnius
Contact:

mkIV pirkimas 2009/2010

Post by teiiip »

Sveiki,

šiuo metu planuoju pirkti mkIV 2008-2010 dyzeliuką su mechanine greičių dėže ir universalą. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Variklio galingumas nėra labai svarbu, galiu gyvent ir su 1.6l ar 2.2l :) Ar verta su rida ~250k imti už 4500km jau važinėtą Lietuvoj?

Kažkur skaičiau, kad 1.8l pastovios problemos, o su 2.0 lyg ir nieko. Kur teisybė? :D

Turintys gal galėtų pasidalint įspūdžiais? Kada ir už kiek įsigijo? Kokia rida buvo? Po kiek ridos galima tikėtis rimtesnių gedimų?


Iš anksto dėkoju už atsakymus!
Rokis
Dalyvis
Posts: 77
Joined: 2017 02 07 , 08:05
Vardas/Pavardė:: Rokas Šverčiauskas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2008
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Juoda
Vairuoja nuo: 2005
Location: Vilnius
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by Rokis »

Asq būtinai nusivažiuok į servisą. Jei turi galimybę, pasiimk aparaciuka dažų storiui tikrinti, taip žinosi kiek daužtas ir tt... 1,8 universalas labai jau daužtas, traukos tikrai trūksta :) geriausią laiką pirkti manau jau praleidai, dyzeli pirkti reik, kai šalta :) pas mane 2008 2.2 129kwh titanium komplektacija universalas bėgęs dar nepilnus 200k. Kaip ir visų auto bėdos priklauso nuo to, kaip gerai ekspkotuota jin buvo. Auto tikrai smagus, talpus ir didelis :) kaip kažkuriam poste jau buvo rašyta, svarbu neskubėti ir investuoti į paiešką, tada ir gali tikėtis nupirkti gerą auto. Savojo ieškojau pusę metų ir esu patenkintas, nors ir turi porą mažų problemėlių :)
teiiip
Dalyvis
Posts: 22
Joined: 2017 02 21 , 21:36
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Location: Vilnius
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by teiiip »

Ačiū Roki, už pasidalinimą ;) Kaip suprantu, 1.8 universalo nesiūlytum?
O kaip benzinai? Ar tikrai sutaupysiu pirkdamas dyzelį vietoj benzino? Kažkaip pas mane gal lietuviškas mentalitetas susiformavęs, kad tik dyzelinis ir joks kitoks... :doh:
User avatar
e.v.a.l.d.a.s
Dalyvis
Posts: 92
Joined: 2016 04 26 , 21:10
Vardas/Pavardė:: Evaldas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2003
Variklis: 2,2 l Duratorq TD
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Vairuoja nuo: 2007
Location: Kaunas
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by e.v.a.l.d.a.s »

Na, paskaičiuok visus pliusus ir minusus. Aš pats važinėju su dyzeliu, bet manau tik todėl, kad man kitaip nesigauna. Anyway, paskaičiuok paprastai. Aš nepostringausiu apie mokslininkų išvadas, kad dyzelis tik tiems, kas daug važiuoja (aišku tiesos yra tame). Bet paskaičiuok :

1. Dyzelinis brangiau už benzą. (Pats automobilis)
2. Dyzelis turi pakaitinimo žvakes - benzas jas turi, bet jos gerokai pigesnės.
3. Dyzelis turi purkštukus - benzas juos turi, bet jie gerokai paprastesni, nei dyzelio.
4. Dyzelis turi turbina - benzas jos neturi. Jau atkrenta vieno mazgo remontas.
5. Akumas salerkai žymiai svarbesnis reikalas nei benzui.
6. Variklio skleidžiamas garsas benzo ir dyzelio skiriasi kaip diena ir naktis.
7. Pas salerka atsiranda visokie egr, intercooler'iai ir t.t kurie kartais sukelia problemų ir nemalonumų.
8. Tech apžiūra salerkai brangesnė nei benzui.
9. Jei su automobiliu keliauji, yra Europos senamiesčių, į kuriuos tiesiog neįvažiuosi su salerka.
10. Salerkos suvartoja mažiau nei benzo.

Na, čia galima vardinti ir vardinti skirtumus ir bendros nuomonės vis tiek neprieisim. Čia lygiai taip pat kaip aiškinasi BMW ar Audi :) Tad manau pats turi apskaičiuoti viską ir nuspręsti ko tau reikia. Sekanti mano Mondeo bus salerka (MK4), bet kaip pirksiu MK5, jau manau imsiu su eco boost. Jau nauji benzininiai motorai ekonomiškumu niekuo nenusileidžia dyzeliniam motorui.
teiiip
Dalyvis
Posts: 22
Joined: 2017 02 21 , 21:36
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Location: Vilnius
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by teiiip »

O ką reiškia daug nuvažiuot? Aš į mėnesį padarau ~1500km, per paskutinius metus pvz. nuvažiavau iš viso 17700 km.
Rokis
Dalyvis
Posts: 77
Joined: 2017 02 07 , 08:05
Vardas/Pavardė:: Rokas Šverčiauskas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2008
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Juoda
Vairuoja nuo: 2005
Location: Vilnius
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by Rokis »

Pas mane dabartinė mk4 pirmas dyzelis, tad dar anksti man kažką sakyti :)
User avatar
Gezatron
Forumo Tėvas
Posts: 3786
Joined: 2007 09 24 , 20:17
Lytis: Vyras
Mondeo karta: Neturiu mondeo
Variklis: 3,0 l Duratec V6
Kuro tipas: Benzinas
Kėbulo tipas: Sedanas
Spalva: Raudona
Location: Utena
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by Gezatron »

einam y cia http://inchcape.lt/naudoti/ltu/cars/sea ... owroom_id=" onclick="window.open(this.href);return false;

pasiziurim kainas. einam y mobile.de pasiziurim kainas. einam y autogidus autopliusus ir ka mes matom. ogi ten stebuklinai masinos kone du kartus pigesnes.

as uz inchape pvz sita visai nieko http://inchcape.lt/naudoti/ltu/cars/view/7698" onclick="window.open(this.href);return false; ir rida visai padori

arba sita ydejsu dujas pigiai purpsesi http://inchcape.lt/naudoti/ltu/cars/view/7800" onclick="window.open(this.href);return false;

o seip varai y vista tegu iskrato ir matysi kas kaip. jei pardavejas neleis tada nafik. kur tu ten kokia monde suradai ? nuoroda gal turi :)

o seip jei saliura ne is kolonkes arba be pvm tadu puikus variantas, aisku ziurek kad butu webasto bent jau. o jei is kolonkes nu tai skaiciuot tada kaip evaldas sake ir bendroi sumoi dujine gal pigaiu. kad silciau tai faktas. o seip galim diskutuot be galo :D as kiek vazinejau dyzeliais saldavau. webasto nebudavo jokiu. nuspirkau dujine tai bent siltai vaziuoju.
Ladorghini Getlohgado 2105 1,3 benzas Geltona Ochros 140km/h
Toyota Tundra 5.7 V8 HEMI Petrol tik 100km/35ltr
teiiip
Dalyvis
Posts: 22
Joined: 2017 02 21 , 21:36
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Location: Vilnius
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by teiiip »

10 k € ne mano kišenei :D max noriu tiltpi į 4500. Kažkaip dujos nevilioja, nes užima papildomai vietą bagažinėj, dažnai reikia stoti užsipilinėti.. Neatrodo man patraukliai. O, jei tik ant benzo važinėti?

Esu nusižiūrėjęs kelis variantus, bėda, kad tų skelbimų nededa daug.

2.2 220KM rida 2010 m. 10 mėn. Be TA kaip suprantu. Jokių komentarų daugiau nėra.
https://autoplius.lt/skelbimai/ford-mon ... 93097.html" onclick="window.open(this.href);return false;

1.8 250 KM rida 2009 m. 9 mėn. TA iki 2018 m.9 mėn. "Techniškai tvarkinga, prie 220000KM pakeistas paskirstymo diržas su guoliu komplektu, naujos žiemines padangos, vasarinių padangų komplektas."
https://autoplius.lt/skelbimai/ford-mon ... 04617.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ir dar toks 1.8 250KM rida 2009/05 TA iki 2018/03. Perfotkintas ir įdėtas iš naujo, nors prieš kelias dienas buvo kaina 4500, dabar įdėtas už 4000. Kažkas ne taip, jei ilgai stovi... "vertas demesio automobilis.neseniai keisti tepalai ir dirzas.du komplektai padangu.sankaba keista gruodzio men. "
https://autoplius.lt/skelbimai/ford-mon ... 14583.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Įdomūs jūsų komentarai ;)
https://autoplius.lt/skelbimai/ford-mon ... 14583.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
e.v.a.l.d.a.s
Dalyvis
Posts: 92
Joined: 2016 04 26 , 21:10
Vardas/Pavardė:: Evaldas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2003
Variklis: 2,2 l Duratorq TD
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Vairuoja nuo: 2007
Location: Kaunas
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by e.v.a.l.d.a.s »

1 dalykas. Pirksi Vistoj - gausi garantiją + jei kažkas ne taip - lengviau rasi teisybę.

https://autoplius.lt/skelbimai/ford-mon ... 93097.html" onclick="window.open(this.href);return false; - perikūpas, 100 proc rida atsukta.

https://autoplius.lt/skelbimai/ford-mon ... 04617.html" onclick="window.open(this.href);return false; - vežk pas atstovus tegu tikrina.

https://autoplius.lt/skelbimai/ford-mon ... 14583.html" onclick="window.open(this.href);return false; - įdomus variantas. Komplektacija kaip ir nieko. Registruota neseniai.

Kas liečia dujas, aš irgi jų nedėčiau. Kažkaip man jos nelimpa, beeeet... Manau dabartinės sistemos tikrai nėra blogos. O bagažinėj vietos nesumažės. Dėk vietoj zapaskės balioną. Aišku, reikės kažkur zapaskę padėti, bet tikrai nemanau, kad visados pilną bagažinę prikrovęs važinėji, tad nemanau, kad pajausi didelę problemą. Nu, nebent baliono nori kokių 100 litrų. Dujų pilsiesi manau ne dažniau nei kas 400km. Taip, kad vėlgi nėra mažai. Aišku, gera įranga kainuos. Bet vėlgi priklauso kiek važiuoji ir ar aplamai tau jos apsimoka. Kartais labiau apsimoka pilti benzo 12 negu važiuot ant salerkos, ar ant dujų. Tau reikia suskaičiuoti automobilio kainą, dujų įrangos kainą, kuro kainą ir t.t Nepamiršk, kad dujos reikalaus ir reguliaraus reguliavimo, dažniau žvakes keisi ir t.t Salerkoj atsiranda kitos problemos. Benzas kaip ir mažiausiai bėdų keliantis variantas, bet jis suvartoja kuro daugiau. Nu reikia labai skaičiuoti, kiek nuvažiuoji km ir t.t
teiiip
Dalyvis
Posts: 22
Joined: 2017 02 21 , 21:36
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Location: Vilnius
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by teiiip »

Aš nuvažiuoju per metus 17000 KM, nežinau ar čia daug. Planuoju turėt kokius 3-4 metus. Tai nežinau ar verta galvot apie dujas. O bagažinėj tenka prisikraut daiktų, tai zapaskė/balionas užims vietą ir nemėgčiau dažnai sustoti ir piltis dujų, kažkaip nevilioja.

P.S. Ar dyzeliukai 1.8l verti dėmesio? Ar tokių reiktų vengt?
Rokis
Dalyvis
Posts: 77
Joined: 2017 02 07 , 08:05
Vardas/Pavardė:: Rokas Šverčiauskas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2008
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Juoda
Vairuoja nuo: 2005
Location: Vilnius
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by Rokis »

Bagažinė tikrai didelė, tai vietos tikrai užteks:D paskutinis variantas jau ilgai stovi ir ne kartą kaina keista, asmeniškai manau, kad kažkas ne taip su ja, bet reik purtyti :) 17k/m manau normali rida, tikrai galima apie saliura galvoti. Jei nori ekonomiškumo 2,2 sakyčiau atkrenta, nes daug malantis mieste sąnaudos virš 9 gerokai :) na asq aš ne eko režimu važiuoju
Rokis
Dalyvis
Posts: 77
Joined: 2017 02 07 , 08:05
Vardas/Pavardė:: Rokas Šverčiauskas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2008
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Universalas
Spalva: Juoda
Vairuoja nuo: 2005
Location: Vilnius
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by Rokis »

https://m.autoplius.lt/skelbimai/ford-m ... _from=4000" onclick="window.open(this.href);return false;
Šitas variantas geras
User avatar
blist
Dalyvis
Posts: 27
Joined: 2015 09 06 , 16:26
Vardas/Pavardė:: Šarūnas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Gamybos metai: 2008
Variklis: 1,8 l Endura-D TD
Kuro tipas: Dyzelinas
Kėbulo tipas: Sedanas
Spalva: Pilka
Location: Klaipėda
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by blist »

Pats vairuoju MKIV 1,8 dyzeliuką, aišku, pas mane sedanas, bet tikrai nesijaučia, kad tos galios labai jau trūktu. Vairuoju jau virš metų šią mašiną, prasukau apie 30 tūkst. km, ir kol kas neturėjau jokių bėdų. Rida virš 200 tūkst. Tai manyčiau visai patikimas variklis. Smagiai važiuoja, mišrios sąnaudos dabar borto kompiuteris rodo 5,6 l/100km, tai sakyčiau labai neblogai. Prieš pirkdamas kiek skeptiškai žiūrėjau į tą 1,8 variklį manydamas, jog trūks galios, bet visiškai nesijaučia to. Aišku, jei mėgsti greiti ir šaut iš vietos kaip raketa, tai šis variklis nėra tau skirtas :D kaip ir minėjau, pas mane sedanas, tai nežinau kaip su universalu. :) geriausias būdas išsiaiškinti - test drive :D
Ford MONDEO MKIII sedanas (2002, 2l TDCi, 96kW) - buvusioji.
Ford MONDEO MKIV sedanas (2008, 1,8l TDCi, 92kW) - dabartinė.
teiiip
Dalyvis
Posts: 22
Joined: 2017 02 21 , 21:36
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIV
Location: Vilnius
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by teiiip »

Ką tik vairavau Meriva 1.7 tai tos galios pakankamai. O prieš tai turėjau Focus MK1 dyzelį 1.8 tai pakako man tos jėgos :)) Nelakstau baisiai, renkuosi ekonomišką vairavimą. Bet aišku norėtųsi ir į kalną be bėdų užkilti be bėdų :D
User avatar
Gezatron
Forumo Tėvas
Posts: 3786
Joined: 2007 09 24 , 20:17
Lytis: Vyras
Mondeo karta: Neturiu mondeo
Variklis: 3,0 l Duratec V6
Kuro tipas: Benzinas
Kėbulo tipas: Sedanas
Spalva: Raudona
Location: Utena
Contact:

Re: mkIV pirkimas 2009/2010

Post by Gezatron »

y ridas neziurekit. Kokia nori as jum galiu padaryt. Knygute kokia norit su kokias norit antspaudu padaryt. pirkit ne rida o stovy. Ta pati su 200 gali but nukrusta o tokia pat su 400 ledas. Taip kad visais atwejais y vista nuodugniam isbirbinimui per wisus galus. Bet trumpai. Jei saliura suges. Taisymo kastai zenkliai brangesni. Bendrai paemus mk4 patvarus dizeliukai. Pirksi lt vazineta bent jau zinosi istorija. Kmb.lt pazek dar
Ladorghini Getlohgado 2105 1,3 benzas Geltona Ochros 140km/h
Toyota Tundra 5.7 V8 HEMI Petrol tik 100km/35ltr
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests