Variklio alyva Ford Mondeo 3 B5Y BENZINAS 1.8l 92KW

Post Reply
JustinasVLN
Dalyvis
Posts: 17
Joined: 2017 11 02 , 13:27
Vardas/Pavardė:: Justinas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2001
Variklis: 1,8 l Endura-D TD
Kuro tipas: Benzinas
Kėbulo tipas: Hečbekas
Spalva: Sidabrinė
Vairuoja nuo: 2003
Location: Vilnius
Contact:

Variklio alyva Ford Mondeo 3 B5Y BENZINAS 1.8l 92KW

Post by JustinasVLN »

Sveiki,kokia alyva patartumet siam automobiliukui?
Praejusi karta buvau susipiles Mobil Super 3000 Formula FE 5W-30.
Nors perkant alyva siule ir 5w40.Pasirinkau kazkodel 5w30.Kadangi 5w30 susipiles buvau,i tokia dabar irgi ziurineju.Neplanuoju pereiti prie 5w40 ,nors gal nieko blogo neatsitiktu.
Kiek km prabegus alyva pataria gamintojas keisti?(kas 10000 ar 15000) ir karta metuose ar tai nesvarbu?

Automobilis: Ford Mondeo MK3
Variklis: 1.8 92kw 125Ag Benz
Metai: 2001
vytautasltu
Dalyvis
Posts: 38
Joined: 2013 03 01 , 14:08
Vardas/Pavardė:: Vytautas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2001
Variklis: 1,8 l Endura-D TD
Kuro tipas: Benzinas
Kėbulo tipas: Sedanas
Spalva: Sidabrinė
Vairuoja nuo: 2006
Location: Vilnius
Contact:

Re: Variklio alyva Ford Mondeo 3 B5Y BENZINAS 1.8l 92KW

Post by vytautasltu »

Turiu mondeo su lygiai tokiu pačiu varikliu. Ilgą laiką pyliau 5w30 (ką rekomenduoja gamintojas), bet laikui bėgant pradėjo dinginėti tepalai. Niekur kaip ir neleido, bet mažėjo. Perėjau prie 10w40 tepalų, kurie tirštesni ir tepalų dingimas baigėsi. Degalų sąnaudos, variklio darbas ir t.t. - pokyčių neužfiksuota. Tai 5w40 irgi neturėtų gadinti ten nieko, bet kadangi variklis senas, tai nenustebk jei pradės dinginėti tepalai.
Aš asmeniškai keičiu du kartus per metus, maždaug kas 15-18 tūkst. km. Būdavo ir 20 tūkst. intervalų dėl laiko stokos. Priklauso nuo to kaip važinėji. Pas mane daugiau 3500 rpm. rodyklė nekyla, tai aš ir nesuku galvos dėl variklio apkrovos. Šiaip ar taip tai benzininis variklis, o mano praktika rodo, kad tepalų keitimui jie mažiau reiklūs už dyzelinius.
JustinasVLN
Dalyvis
Posts: 17
Joined: 2017 11 02 , 13:27
Vardas/Pavardė:: Justinas
Lytis: Vyras
Mondeo karta: MkIII
Gamybos metai: 2001
Variklis: 1,8 l Endura-D TD
Kuro tipas: Benzinas
Kėbulo tipas: Hečbekas
Spalva: Sidabrinė
Vairuoja nuo: 2003
Location: Vilnius
Contact:

Re: Variklio alyva Ford Mondeo 3 B5Y BENZINAS 1.8l 92KW

Post by JustinasVLN »

Kas liecia alyva 5w30 ir 5w40 del jos abejoju.Vienas dalykas pats suprantu ,kad motoriukas senas,bet pagal savo metu pagaminima tikrai smagus (ziurint kaip priziuretas ir kaip pamyletas).Tepalu neleidzia,nevalgo - kiek ipilu,tiek ispilu.
Is patirties galiu pasakyti viena dalyka : ko jau ko tai tikrai nedaryti jeigu leidzia,valgo,dingsta tepalai - pasikeisti i 10w40.Pats siektiek automobiliais domiuosi,tvarkausi.Studentiskais laikais turejau Honda Civic 1.6 Vtec,neaisku kokie tepalai ten buvo pilti,bet atrodo 10w40.Tas motoriukas labai megstantis buvo aukstus sukius - neveltui Vtec.Lengvas,greitas ir smagus.Po tepalu pakeitimo i 5w40 turejau dideliu problemu - teko karteri atsisukineti ir viska isvalyti.Kodel tai teko - tepalo lempute prietaisu skidelije mirkset pradedavo.Reiskias nepakankamas tepimas,sukuriamas tepalo slegis tepalo pompos varikliui.Issivaliau karteri issileides tepalus,pasikeiciau tepalus i 5w40 - problemos kaip nebuta.Nezinau cia kokie sutapimai,elektrines dalies problemos,bet mano supratimu 5w40 su 10w40 maisyti griestai NE.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests